Deprem Felaketi Yardımları Hk.

Değerli Üyelerimiz,

Hepimiz, ülkemizde meydana gelen deprem felaketinden dolayı yaşanan can kayıpları ve yıkımları büyük üzüntü ile takip ediyor, maddi ve manevi imkanlarımız ile hızlı bir koordinasyon içerisinde bölgeye destek sağlamaya çalışıyoruz.

Deprem bölgesine ilk yardımlar ile ilgili olarak, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi kanalıyla AFAD’a yönlendirme yapılmıştır.

AFAD Ayni Yardımlar :

AFAD tarafından kamuoyunda da paylaşılan aşağıdaki acil ihtiyaç ürünlerinin, bölgeye 2 şekilde ulaştırılabileceği belirtilmiştir.

Acil İhtiyaç Listesi: Kışlık kadın-erkek-çocuk kıyafeti (iç giyimden polara kadar), tüplü ısıtıcı, küçük ve büyük boy tüp, jeneratör, battaniye, bebek maması

1- Kendi lojistik imkanları ile yukarıdaki ürünlerin bölgeye sevkiyatını yapacak üyelerimizin ikili Ticaret Odaları ortak platformu [email protected] mail adresine bilgi vermelerini rica ederiz. Hangi bölgedeki depoya bu ürünlerin iletilmesi gerektiği AFAD ile görüşülerek sizlere bildirilecektir.

2- Kendi lojistik imkanı olmayan üyelerimizin ürünleri kendi şehirlerindeki kaymakamlık ve/veya valiliğe teslim etmeleri önerilmektedir. Bu merkezlerden toplu olarak bölgeye gönderim yapılacağı iletilmiştir.

AFAD Nakdi Yardımlar :

Ayni destek yerine AFAD’a nakdi destekte bulunmak isteyen üyelerimiz, AFAD’ın paylaştığı hesap numaralarından desteklerini gerçekleştirebilirler: LINK

Diğer Destekler:

Bu ürünler haricinde destek sunmak üyelerimizin bilgi ve destek için Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile temasa geçmesi önerilmektedir: [email protected]

Siz, değerli üyelerimizin çeşitli kurumlar vasıtası ile bölgeye yapmış oldukları yardımları toplu olarak takip edebilmemiz açısından, yapmış olduğunuz destekleri hangi oda üyesi/üyeleri olduğunuz belirterek [email protected] mail adresinden paylaşmanızı rica ederiz.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Geçmiş olsun Türkiye.

Saygılarımızla,

Related Post